הבית - יֶדַע - פרטים

440A לעומת. 440B לעומת. 440C נירוסטה: קשיות

אם אתה מוצא פלדת אל חלד לסכינים, כלי חיתוך, רכיבים מדויקים, חלקי שסתומים או מיסבים, בחירת הקשיות המתאימה היא חיונית להבטחת ביצועי המוצר וחיי השירות. AISI 440A, 440B ו-440C הן פלדות אל-חלד מרטנסיטיות עתירות פחמן שניתן להקשות באמצעות טיפול בחום. בעוד שכל שלוש הכיתות מכילות כ-16%-18% כרום, תכולת הפחמן המשתנה שלהן משפיעה על הקשיות, עמידות הבלאי, הקשיחות ועמידותן בפני קורוזיה שהחומר יכול להשיג.

 

 AISI 440A Round Bar

מהי הקשיות של AISI 440A?

AISI 440A היא נירוסטה מרטנסיטית עם 0.60-0.75% פחמן. עם טיפול סטנדרטי בחום ואקום, הקשיות הטיפוסית המוקשה שלו נעה בין HRC 55 ל-58. הוא כולל מתח כיבוי נמוך יותר ופחות סיכון לעיוות בהשוואה ל-440B ו-440C. הוא שומר על עמידות ראויה בפני קורוזיה, אידיאלי עבור סכו"ם כללי וחלקי שחיקה קלים שאינם זקוקים לקשיות קיצונית.

מהי הקשיות של AISI 440B?

AISI 440B מכיל 0.75-0.95% פחמן, גבוה מ-440A. לאחר התקשות ואקום מתאימים, הוא מגיע בדרך כלל ל-HRC 57-60. פחמן גבוה יותר מגביר את עמידות הבלאי אך מעלה את הסיכוי לעיוות טיפול בחום. זוהי אפשרות מאוזנת עבור סכינים בינוניות ורכיבים מכניים, הסוחרת בביצועי קורוזיה מעטים עבור קשיות גבוהה יותר מ-440A.

AISI 440B Round Bar
AISI 440C Round Bar

מהי הקשיות של AISI 440C?

AISI 440C מכיל 0.95-1.20% פחמן, הגבוה ביותר מבין השלושה. טיפול חום מדויק בוואקום מספק HRC 59–62, ויכול לגעת ב-HRC 63 עם בקרת חיסום הדוקה. הוא מציע עמידות בלאי יוצאת מן הכלל עבור סכינים ומסבים מובחרים. החיסרון העיקרי הוא נטייה גבוהה לעיוותים לאחר מרווה, המצריך שיטוח וליטוש דו-צדדי לחסרי סכין סופיים.

 

440A לעומת. 440B לעומת. 440פלדת אל חלד C: דרגות שוות

ציונים שוות ערך • 440A: AISI 440A, UNS S44002, 1.4109, X70CrMo15, SUS440A
• 440B: AISI 440B, UNS S44003, 1.4112, X90CrMoV18, SUS440B
• 440C: AISI 440C, UNS S44004, 1.4125, X105CrMo17, SUS440C

 

440A לעומת. 440B לעומת. 440C נירוסטה: קשיות

הטבלה הבאה מסכמת את ערכי הקשיות המפורסמים הנפוצים עבור שלושת הדרגות. השתמש בו כמדריך בחירה ראשוני; לאשר את מגבלות הקבלה מול טופס המוצר שהוזמן, תקן, מצב משלוח ומפרט רכישה.

נֶכֶס נירוסטה 440A נירוסטה 440B נירוסטה 440C
ייעוד של UNS S44002 S44003 S44004
תכולת פחמן (משקל) 0.60–0.75 0.75–0.95 0.95–1.20
תכולת כרום (משקל) 16–18 16–18 16–18
התייחסות טיפוסית לקשיות חישול עד כ-255 HBW* עד כ-255 HBW* עד כ-269 HBW*
קשיות מקסימלית משוערת לאחר טיפול חום מתאים 56 HRC 58 HRC 60 HRC
עמידות יחסית לבלאי טוֹב גבוה יותר הגבוה ביותר מבין השלושה בתנאי התקשות טיפוסיים
יישומים אופייניים להבי סכינים, כלי חיתוך, מכשירים כירורגיים כלי חיתוך, רכיבים עמידים בפני שחיקה מיסבים מדויקים, חלקי שסתומים, כלי חיתוך בעלי שחיקה גבוהה

 

440A Vs. 440B Vs. 440C Stainless Steel:Hardness 

 

מדוע ל-440C יש קשיות גבוהה יותר מ-440A ו-440B?

ההבדל העיקרי הוא תכולת הפחמן. לשלושת הדרגות יש טווחי כרום דומים במידה רבה, אך רמות הפחמן שלהם עולות בהדרגה מ-440A ל-440C.

צִיוּן טווח פחמן השפעה על התקשות
440A 0.60–0.75% תומך בקשיות גבוהה תוך שמירה על איזון קשיחות והתנגדות קורוזיה טובה יותר
440B 0.75–0.95% מספק קשיות ניתנת להשגה גדולה יותר מ-440A בתנאי עיבוד דומים ומתאימים
440C 0.95–1.20% תומך בקשיות ובהתנגדות ללבוש הגבוהים ביותר שניתן להשיג של שלושת הדרגות

 

440A vs. 440B vs. 440C Stainless Steel: Carbon Content

440A vs. 440B vs. 440C נירוסטה: טיפול בחום

תהליך טיפול בחום 440A / 440B נירוסטה נירוסטה 440C
חישול מלא 800-900 מעלות (1472-1652 מעלות פרנהייט), תנור קירור עד ל-600 מעלות בקירוב (1112 מעלות פרנהייט), ואז קירור אוויר 800-850 מעלות (1472-1562 מעלות פרנהייט), ואחריו קירור תנור מבוקר וקירור אוויר כמפורט בהליך הטיפול בחום
מרווה (מאסטר) 1010–1050 מעלות (1850–1922 מעלות פרנהייט), ולאחר מכן מרווה שמן או קירור אוויר, בהתאם לגודל המקטע וההליך המוסמך 1010-1065 מעלות (1850-1949 מעלות F); יתכן שיידרש ריבוי שמן עבור חלקים עבים יותר, בהתאם לממדים ולפרוצדורה המוסמכת
הַרפָּיָה 150-370 מעלות (302-698 מעלות F) 150-370 מעלות (302-698 מעלות F); הימנע מטווח 425-565 מעלות (797-1049 מעלות פרנהייט) שבו עלולות להופיע עמידות וקשיחות מופחתת בפני קורוזיה, בהתאם למחזור טיפול החום הספציפי
קשיות מעידה לאחר טמפרור ב-150 מעלות: כ-58 HRC; ב-370 מעלות: כ-48 HRC ב-150 מעלות: כ-60 HRC; ב-370 מעלות: כ-50 HRC

חָשׁוּב:ערכי הטמפרטורות והקשיות לעיל הם אזכורים לעיבוד, לא מגבלות קבלה אוניברסליות. התוצאות בפועל תלויות בדרגה המדויקת, בהרכב הכימי, בעובי החתך, בשיטת ההמרה, בזמן החיסום ובמפרט החומר המתאים. על הקונים לדרוש מהספק או מספק טיפול החום לאשר את ההליך המוסמך ואת טווח הקשיות הניתן להשגה לפני ביצוע ההזמנה.

 

440A vs. 440B vs. 440C נירוסטה: איך לבחור?

בַּקָשָׁה ציון מומלץ דרישת קשיות מפתח
מיסבים מדויקים (ABEC-5 ומעלה) 440C 60–62 HRC
מכשירים כירורגיים / להבים כירורגיים 440C 58–60 HRC
פנימיות שסתום (אפליקציות API 6A) 440B 55–58 HRC
סכינים לפי מזון / סכיני מטבח 440A או 440B 54–58 HRC
מחברים ימיים/כימיים 440A מצב חישול או פחות או שווה ל-56 HRC, כמפורט
אימפלרים של משאבה / גלילי מפעל מתגלגל 440B 56–58 HRC
יישומים בעלי השפעה גבוהה (פטישים, אזמלים) 440A 50–54 HRC, בכפוף לאימות טיפול בחום

הערה הנדסית:המלצות אלו הן הנחיות בחירה ראשוניות, לא מגבלות עיצוב אוניברסליות. דרישות הקשיות בפועל תלויות בגיאומטריה של הרכיב, בטעינה, בטיפול בחום ובמפרט של המוצר או התעשייה. סיווג ABEC מגדיר את מימדי המיסב ודיוק הריצה, ולא דרישת קשיות של 60-62 HRC אוניברסלית. עבור רכיבי שסתום API 6A ומחברים ימיים או כימיים, ודא את דרישות החומר, הקשיות, השירות החמוץ והקורוזיה הרלוונטיים לפני ציון הדרגה.

צור קשר עכשיו

 

מוט נירוסטה 440A 440B 440C למכירה

GNEE מספקת מוטות נירוסטה 440A, 440B ו-440C, הנמצאים בשימוש נרחב בייצור סכינים, מיסבים מדויקים, כלי חיתוך, רכיבי שסתומים וחלקים עמידים בפני שחיקה תעשייתיים. אנו יכולים להתאים מפרטים לדרישות הפרויקט שלך, כולל קוטר בר, אורך, גימור פני השטח, מצב חישול או טיפול בחום, ורמת הקשיות הרצויה.

 

מפרטים ותנאי אספקה

פָּרָמֶטֶר פרטי מפרט
תקנים ישימים ASTM A276, ASTM A479, ASTM A582, EN 10088-3, JIS G4303, DIN 17440
מצב אספקה • חישול (רך): HBW פחות או שווה ל-269 (מצב מסחרי סטנדרטי לעיבוד שבבי)
• מרווה וחום (Q+T): קשיות מותאמת אישית לפי בקשה
גימור פני השטח • שחור (מגולגל חם/מחושל)
• מקולף / הפוך לגס
• קרקע ללא מרכז (מלוטשת)
• ציור קר (בהיר)
סובלנות מימדית • מגולגל חם/מחושל: ASTM A484, DIN 7527
• גימור קר/קרקע: ISO h8, h9, h11 או מותאם אישית
בדיקת איכות תעודת בדיקת מיל (EN 10204 3.1), בדיקת אולטרסאונד (SEP 1921 / ASTM A388), בדיקת PMI

 

טפסי מוצרים זמינים וטווח מידות

טופס מוצר תהליך ייצור טווח מידות (מטרי) טווח מידות (אימפריאלי) מֶשֶׁך
בר עגול מגולגל חם / מזויף קוטר. 10 מ"מ – 450 מ"מ קוטר. 0.39" – 17.7 אינץ' 3,000 – 6,000 מ"מ / מותאם אישית
בר עגול (בהיר) מצויר קר / מקולף / טחון קוטר. 2 מ"מ – 100 מ"מ קוטר. 0.08" – 3.94 אינץ' 2,000 – 4,000 מ"מ / קבוע
בר שטוח / פלט בר מגולגל חם / חריץ / מזויף עובי: 5 – 120 מ"מ
רוחב: 20 – 600 מ"מ
עובי: 0.2 אינץ' – 4.7 אינץ'
רוחב: 0.8 אינץ' – 23.6 אינץ'
2,000 – 6,000 מ"מ / מותאם אישית
בר מרובע מגולגל חם / מצויר קר / מזויף 10 × 10 מ"מ – 200 × 200 מ"מ 0.39" × 0.39" – 7.87" × 7.87" 3,000 – 6,000 מ"מ
בר משושה מצוייר קר משושה 6 מ"מ – 65 מ"מ Hex 0.23 אינץ' – 2.56 אינץ' 3,000 – 4,000 מ"מ
440C Stainless Steel Round Bar
מוט עגול מפלדת אל חלד 440C
440C Stainless Steel Hexagonal Bar
מוט משושה מנירוסטה 440C
440C Stainless Steel Flat Bar
בר שטוח 440C נירוסטה
440C Stainless Steel Square Bar
בר מרובע מנירוסטה 440C

אנא צור קשר עם GNEE עם הדרישות שלך - ציון דרגת הפלדה, קוטר, כמות וטווח קשיות - ואנו נספק לך הצעת מחיר מותאמת אישית.

בקש הצעת מחיר עכשיו

 

שאלות נפוצות

ש: 440A לעומת. 440B לעומת. 440C: למי יש את העמידות הטובה ביותר בפני קורוזיה?
ת: ל-440A יש את העמידות הטובה ביותר בפני קורוזיה, ואחריו 440B, כאשר 440C הוא החלש ביותר. 440C הוא בעל תכולת הפחמן הגבוהה ביותר; כמות משמעותית של כרום נצרכת ליצירת קרבידים, מה שמשאיר פחות כרום "חופשי" זמין במטריצה ​​כדי לספק עמידות בפני קורוזיה. לעומת זאת, ל-440A יש את תכולת הפחמן הנמוכה ביותר, מה שמאפשר להישאר יותר כרום חופשי במטריצה ​​וכתוצאה מכך שכבת פסיבציה שלמה יותר, המספקת עמידות מעולה בפני חלודה.

 

ש: 440A לעומת. 440B לעומת. 440C: איך הם משתווים מבחינת קשיחות?
ת: 440A > 440B > 440C.
440A בעל הקשיחות הגבוהה ביותר; הוא פחות נוטה לשבר או לשיתוב קצוות. תחת פגיעה, יש סיכוי גבוה יותר לפתח גלגול קצה (דפורמציה) קל יותר מאשר שבירה.
בשל היווצרות נפח גדול של כרום קרבידים גס, 440C הוא השביר ביותר. בתנאים בעלי השפעה גבוהה - כמו חיתוך כבד או העמסת פגיעה אינטנסיבית - הקצה שלו נוטה יחסית למיקרו-שבבים.

 

ש: האם פלדות אל חלד מסדרת 440 מגנטיות?
ת: כן, 440A, 440B ו-440C מגנטיים מאוד בכל התנאים.
הם שייכים למשפחת הנירוסטה המרטנסיטית (בניגוד לפלדות אל-חלד אוסטניטיות כגון 304 או 316, שאינן מגנטיות). בין אם במצב חישול (מטריקס פריטי) ובין אם במצב מרווה (מבנה מרטנסיטי), הם חומרים פרומגנטיים.

 

ש: מדוע "טיפול קריוגני" מומלץ לעתים קרובות במהלך טיפול בחום של 440C?
ת: בגלל תכולת הפחמן והסגסוגת הגבוהה שלו, 440C שומר לעתים קרובות על כמות משמעותית של אוסטניט לא משתנה לאחר המרווה. שארית אוסטניט זו עלולה להוביל לקשיות נמוכה מהצפוי ועלולה לגרום לחוסר יציבות מימדית (עיוות או דפורמציה) לאורך זמן. באמצעות טיפול קריוגני בטמפרטורות הנעות בין -70 מעלות ל-196 מעלות, ניתן להפוך את האוסטניט השמור למרטנזיט במידה המרבית האפשרית, ובכך להשיג קשיות מירבית ויציבות מימדית.

שלח החקירה

אולי גם תרצה